سرویس دیاگ


دیاگ زدن و عیب یابی به چه معناست... خودروهای امروزی دارای کامپیوترهای هوشمندی هستند که متصل به قسمتهای حیاطی خودرو مانند گیربکس ، ترمز ها ، قطعات برقی و... هستند و علاوه بر مسئولیت این کامپیوترها که مدیریت عملکرد این قسمتها به صورت بهینه می باشد بروز هرگونه مشکل در این قطعات را داخل حافظه خود به عنوان یک خطا ثبت می کنند. خواندن این خطا ها تنها به کمک دستگاه دیاگ امکان پذیر است و این امر موجب این می شود که ما دقیقا قطعه یا قسمت معیوب را شناسایی کنیم و از پرداخت هزینه های بی مورد و آزمون و خطا جلوگیری می کند.

سوالات متداول دیاگ و عیب یابی خودرو

برای انجام سرویس دیاگ و عیب یابی خودرو به چه میزان فضا احتیاج می باشد؟

فضای مورد نیاز نیروهای کاربوی جهت انجام خدمات مورد نظر مشتری زیاد نبوده و فضا تنها می بایست به قدری باشد که نیروهای کاربوی بتوانند آزادانه پیرامون خودرو حرکت نمایند.


هزینه ی انجام سرویس دیاگ و عیب یابی خودرو چه مقدار می باشد؟

با توجه به این که هزینه ی خدمات کاربوی وابسته به نوع خودرو می باشد، نمی توان به طور کلی یک قیمت را اعلام نمود. پس از ثبت خودروی مورد نظر، قیمت سرویس دیاگ و عیب یابی خودرو کاربوی برای آن خودرو قابل مشاهده می باشد.


در چه مکان هایی امکان انجام سرویس دیاگ و عیب یابی خودرو کاربوی وجود دارد؟

سرویس دیاگ و عیب یابی خودرو کاربوی امکان اجرا در کلیه ی مکان های مسقف و همچنین بدون سقف را داشته و تفاوتی مابین داخل پارکینگ و یا داخل کوچه و خیابان وجود ندارد.


آیا پس از انجام سرویس دیاگ و در صورت تشخیص مشکل خودرو، متخصص کاربوی می تواند در همان زمان اقدام به تعمیر خودرو نماید؟

با توجه به این که سرویس دیاگ و عیب یابی خورو کاربوی تنها به منظور تشخیص عیب های خودرو می باشد، لذا متخصص کاربوی تنها موظف به انجام سرویس دیاگ و تشخیص عیوب خودرو می باشد. همچنین لازم به ذکر است که امکان ارائه ی خدمات تعمیراتی خارج از محدوده فعالیت های کاربوی وجود ندارد.